چگونه رتبه الکسای سایت خود را کاهش دهیم؟

مدیریت ۱۳۹۸/۰۴/۱۶رنک ایرانی، افزایش بازدید سایت و کاهش رتبه الکسا


همان طور که می دانید 3 فاکتور زیر در بهبود رتبه الکسا موثر می باشد:


1- میزان ماندگاری کاربران در سایت Time on Site.
هر چه این زمان بیشتر باشد نشان دهنده محبوبیت سایت شماست. تایم استاندارد 1 دقیقه می باشد. هر چه این میزان بالا باشد تاثیر بسزایی در بهبود رتبه الکسای سایت شما دارد.این عدد در بازدیدهای ما 90 ثانیه می باشد.


2- میانگین تعداد بازدید صفحات سایت توسط کاربران Pageviews .
این فاکتور نشان دهنده تعداد صفحاتی است که هر کاربر بعد از ورود به سایت شما از آنها بازدید می کند. هر چه عدد Pageviews بالا باشد نشان دهنده بالا بودن کیفیت مطالب سایت شماست. کارشناسان این عدد را برای سایتهای فروشگاهی حداقل 5 در نظر می گیرند و برای سایت شرکتی عدد 3 را کافی می دانند. چناچه میزان Pageviews سایت شما پایین است به فکر افزایش آن باشید چرا که با افزایش عدد این فاکتور می توانید رتبه الکسای سایت خود را سریع تر کاهش دهید.


3- منبع بازدید ها و نحوه ورود به سایت Upstream Sites
این فاکتور در واقع نشان می دهد بازدید کنندگان سایت شما به چه نحوی وارد سایت شده اند. به عنوان مثال از طریق موتورهای جستجوی محبوب مثل گوگل،‌ یاهو،‌ بینگ و .... تنوع منبع ورود به سایت عامل مهمی در کاهش رتبه الکسای سایت شما خواهد بود.


شما می توانید با استفاده از قابلیت های حساب ویژه، تاثیر بسزایی در فاکتورهای فوق الذکر گذاشته و در نهایت رتبه الکسای سایت خود را سریع تر کاهش دهید. چگونه؟


ابتدا روی لینک روبرو کلیک کنید https://rankirani.ir/userpanel/website تا به قسمت "ثبت و مدیریت سایت" ما هدایت شوید. از پنل کاربری خود هم می توانید وارد این بخش شوید. چنانچه در این قسمت دقت کرده باشید 3 گزینه مشخص است.


الف- گزینه اول: گردش در سایت می باشد. با استفاده از این قابلیت می توانید میزان Pageviews سایت خود را بالا ببرید. به عنوان مثال فرض کنیم سایت رنک ایرانی دارای سه صفحه page به شرح ذیل است.
صفحه اصلی سایت https://rankirani.ir
صفحه اثبات پرداختی ها https://rankirani.ir/poo.html
صفحه اخبار https://rankirani.ir/news.html


در قسمت " افزودن و مدیریت سایت" در قسمت URL‌ آدرس صفحه اصلی سایت خود را وارد می کنید که در مثال ما https://rankirani.ir می باشد. در قسمت گردش در سایت در فیلد اول لینک یکی از صفحات سایت خود را انتخاب می کنید که در مثال ما صفحه اثبات پرداختی ها https://rankirani.ir/poo.html می باشد و در فیلد دوم لینک یکی دیگر از صفحات سایت خود را وارد می کنید که در مثال ما لینک صفحه اخبار https://rankirani.ir/news.html می باشد.

افزدون سایت به این شکل باعث می شود هنگامی که کاربران سایت ما از سایت شما بازدید می کنند ابتدا از صفحه اصلی سایت شما بازدید کرده و سپس به صفحات مختلف سایت که توسط شما تعیین می شود بازدید کنند و به اصطلاح در سایت شما گردش کنند. در مثال ما ابتدا کاربران به صفحه اصلی سایت وارد می شوند سپس در همان صفحه وارد لینک "اثبات پرداختی" و در نهایت به صفحه اخبار هدایت می شوند. در واقع این عمل باعث افزایش Pageviews سایت شما خواهد شد.


ب- گزینه دوم: منبع ترافیک دلخواه می باشد. این گزینه در واقع منبع بازدید ها و نحوه ورود به سایت یا همان Upstream Sites می باشد.
شما می توانید در این فیلد منابع ورودی مختلف مانند موتور جستجوی گوگل https://www.google.com یا موتور یاهو https://www.yahoo.com و ... وارد کنید. چنانچه این عمل را انجام دهید هنگامی که سایت ما از سایت شما بازدید می کند ابتدا صفحه گوگل را باز کرده و از همان صفحه وارد سایت شما می شود و این عمل باعث می شود سایت الکسا منبع ورود به سایت شما را گوگل ثبت کند و این عمل باعث افزایش Upstream Sites سایت شما خواهد شد. شما می توانید با ترفندی دیگر منابع ورودی متفاوتی انتخاب کنید. به عنوان مثال سایت خود را در قسمت "افزودن و مدیریت سایت" دو بار همزمان ثبت کنید. در سفارش اول منبع ترافیک دلخواه را https://www.google.com و در سفارش دوم منبع ترافیک دلخواه را https://www.yahoo.com انتخاب نمائید. هر چه این منابع ورودی متفاوت باشد باعث بهبود Upstream Sites سایت و در نهایت بهبود رتبه الکسای سایت شما خواهد شد.

بنابراین به جای اینکه سایت خود را در حساب کاربری رایگان به شکل ساده ثبت کرده و محدویت روزانه 3000 بازدید به آن اختصاص دهید بهتر است سایت خود را 3 بار همزمان ثبت کرده و بازدید های خود را تقسیم کنید به عبارتی دیگر 1000 بازدید برای سفارش اول 1000 بازدید برای سفارش دوم و 1000 بازدید برای سفارش سوم. و در سفارش اول "منبع ترافیک دلخواه" را گوگل و در قسمت "گردش در سایت" دو صفحه از صفحات سایت خود انتخاب وارد کنید و در سفارش دوم "منبع ترافیک دلخواه" را یاهو و در قسمت "گردش در سایت" صفحات دیگری از سایت صفحاتی متفاوت تر نسبت به سفارش قبلی در قسمت گردش در سایت وارد کنید و در سفارش سوم هم این تغییرات را اعمال کنید.

و اما سخن آخر:
این قابلیت ها در حساب ساده میسر نیست جز اینکه حساب خود را به حساب ویژه ارتقاء دهید و از امکانات بی نظیر آن برای بهبود سریع رتبه الکسای سایت خود استفاده کنید. از این لینک می توانید برای ارتقاء حساب اقدام کنید : https://rankirani.ir/userpanel/upgradeمقاله کامل را در لینک زیر مطالعه نمائید.
https://rankirani.ir/upgrade.htmlبا تشکر
مدیریت سایت کسب درآمد
بهبود رتبه الکسا و رنک گوگل
رنک ایرانی
https://www.rankirani.irرنک ایرانی، افزایش بازدید سایت و کاهش رتبه الکسا